web-soare-hlavni-banner-1400x700px-png

Mucha Sekt Rosé Sec šampiónom Víno Terra Wag 2021


09. 08. 2021

Degustátori slovenskej súťaže Víno TERRA WAG 2021 zvolili za šampióna víťaza kategórie šumivých vín Mucha Sekt Rosé Sec. Pre suchý ružový sekt od spoločnosti Soare Sekt Slovakia je to už tretia medaila v tomto roku. Tradičnú súťaž  hostila slovenská Šaľa už po šiestykrát a jej výsledky budú slávnostne vyhlásené v septembri.

V boji o medaily na tejto súťaži sa stretlo vyše 200 vzoriek vín od tých najlepších vinárov. Prihlásené vína degustovalo päť komisií s piatimi členmi, ktorí hodnotili vzhľad vína, farbu, vôňu, čistotu a chuť. Jednotlivé vína boli hodnotené bodmi a súťažilo sa v siedmich rôznych kategóriách. Slávnostné vyhlásenie výsledkov tejto odbornej degustácie prebehne 9. septembra 2021 v meste Šaľa a verejnosť bude môcť vína ochutnať na verejnej degustácii, ktorá sa uskutoční 10. a 11. septembra 2021 na nádvorí miestneho kostola.

 

Naše sekty vynikajú nielen skvelými chuťovými kvalitami, ale tiež na prvý pohľad zaujmú nevšedným dizajnom každej fľaše, ktorá čerpá z Muchovej nadčasovosti, zmyslu pre štýl a krásu. Produkty značky Mucha Sekt získavajú pravidelne medaily na medzinárodných súťažiach ako je Mundus Vini, Berliner Wine Trophy, Prague Wine Trophy či TOP 77 vín v Českej republike. TERRA WAG teraz náš Mucha Sekt Rosé Sec vyhlásila za víťaza kategórie a predovšetkým šampiónom súťaže, čoho si nesmierne ceníme,“ približuje úspechy posledných rokov Michal Šuša, riaditeľ spoločnosti Soare Sekt Slovakia

 

Zákazníci si môžu vyberať z pestrej ponuky štýlových sektov z kolekcie Alfonza Muchu, ktorá obsahuje ako alkoholické, tak aj nealkoholické varianty. Sortiment je doplnený o jedinečnú kolekciu tichých odrodových vín ART DU VINS inšpirovanú každodennom bytím, tvorivosťou a úspechom Alfonza Muchu počas jeho pôsobenia vo Francúzsku.

 

Každá fľaša na sebe nesie iné dielo Alfonsa Muchu. Prvým z jeho dekoratívnych panó boli Les Saisons z roku 1896, séria štyroch diel, ktorá zobrazovala témy spojené práve so štyrmi ročnými obdobiami. „Pre etiketu nášho produktu Mucha Sekt Rosé Sec bolo vybrané Muchove dielo Leto, ktoré umelec zobrazil ako zvodnú brunetku s červenými kvetmi vlčích makov vo vlasoch. Žena sa navyše opiera o vinič, čo len dokresľuje nerušenú atmosféru odpočinku a spokojnosti. Rovnako tak je možné vnímať aj tento náš výnimočný suchý sekt, pre ktorý je charakteristická jemná perlivosť, delikátna aróma a svieže ovocné tóny. Skvele sa hodí ku kanapkám, ľahkým jedlám i dezertom a neprekonateľný je ako osvieženie do sparného letného popoludnia aj pre zmyselný večer vo dvojici," hovorí Maroš Puškár, obchodný riaditeľ spoločnosti Soare Sekt Slovakia.

 

V júli uplynulo 161 rokov od Muchovho narodenia. „Som veľmi rád za dlhoročnú spoluprácu našej nadácie so spoločnosťou Soare sekt. Víťazstvo v kategórii šumivých vín a titul šampióna, ktorý tu Mucha Sekt Rosé Sec získal, je jasným dôkazom, že značka Mucha Sekt má slovenským aj českým spotrebiteľom naozaj čo ponúknuť. Navyše aj spojenie našej rodiny so svetom dobrého vína trvá už veľa rokov. Prvá zmienka o ňom totiž siaha až do pätnásteho storočia, konkrétne do roku 1488, kde Voršila Muchapeková "prikázala vinohrad v Rovni strýkovi svojmu Muchovi a k tomu tri drejlinky vína". Môj dedko Alfons Mucha prežil veľa krásnych časov s pohárom dobrého vína v ruke, " doplnil k zisku zlatej medaily John Mucha, prezident Mucha Foundation.

Na vašom súkromí nám záleží!

Tento web používa súbory cookies. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií tu.